Nezapomněli jste na něco?

Shopping cart

No products in shopping cart

Kolo od Ježíška? Připomeňte si 5 nejčastějších chyb při výběru kola

Vánoce jsou za rohem a Ježíšek už začíná mít plné ruce práce s výběrem dárků. Přemýšlíte, že své děti potěšíte pod stromečkem novým kolem? Pak si spolu s námi připomeňte pět nejčastějších chyb, kterých se rodiče dopouštějí při jeho výběru.

    1. Pozor na zmenšeniny

Menší verze kola pro dospělé je sice možná roztomilá, ale raději na ni zapomeňte. Dítě není zmenšený dospělý a jeho tělesné proporce, stejně jako jeho schopnosti, dovednosti, síla a vytrvalost, se od dospělých diametrálně liší. I proto potřebuje kolo, které nebude pouze zmenšeninou toho dospěláckého, ale bude plně respektovat jeho potřeby a možnosti. 

    2. Geometrie rámu

Kolo jako kolo? Ani náhodou! Buďte nároční a vyberte kolo, které bude vašemu dítku dokonale pasovat. Kola Beany mají jedinečnou a propracovanou geometrii, která plně odpovídá fyziologii dětského těla. Rám je kratší, řídítka užší a všechny zvolené komponenty jsou přizpůsobeny dětské ruce a noze tak, aby jejich ovládání děti s ohledem na své motorické schopnosti bez problémů zvládly.

    3. Příliš těžké kolo

Váhu kola byste rozhodně nikdy neměli podcenit. Pokud je kolo příliš těžké (občas se setkáte i s koly, které váží více než polovinu váhy dítěte!), má to negativní vliv na biomechaniku posedu, dochází k přetížení dítěte a utváření špatných pohybových návyků. Nehledě na to, že jízda na takovém kole bude pro dítě náročná a nebude jej bavit.

    4. Nepadnoucí komponenty

Celé kolo a vše, čím je osazeno, musí přesně padnout. Brzdové páčky i přehazovačky musí být dobře seřiditelné a přizpůsobené dětské ruce. Správné kolo poznáme tak, že dítě je schopno bezpečně a rychle zabrzdit, nemusí přehmatávat nebo posouvat ruku po řídítkách a při řazení jiného převodu nemusí vyvíjet nadměrnou sílu. 

   5. Brzdění torpédem

Nekupujte kolo, které brzdí zadním nášlapem, tzv. torpédem. Je zbytečné děti mást a učit je jinému způsobu brzdění, když od větší velikosti již mají všechna kola klasické pákové brzdy.  

Ježíšku, už víš?

Už víte, jak má vypadat to nejlepší kolo? Tak si pro něj rovnou skočte! 😊